divider_invisible

 

 O Agnieszce

kotka 2

Obrazy Agnieszki są wizyjnym głosem mówiącym o transformacji w świadomości, duchowej ewolucji, o ścieżce która prowadzi w niekończącą się głębię tajemnicy serca.

Najczęstszym motywem obecnym na niemal wszystkich obrazach jest święte serce. Obrazy przedstawiają pomost pomiędzy wyższą, przestrzenną świadomością “nieba”, oraz pięknem każdej formy, dostojność człowieczeństwa “ziemię” – którym to pomostem jest serce. Każdy obraz jest “Wizją Serca” (ang. Heart Vision), wizją świętego małżeństwa pomiędzy niebem a ziemią, umysłem a sercem, duchem i materią.

Jej sztuka jest kompozycją ciepłych, jasnych, często pastelowych kolorów, które w połączeniu z jej unikalną wrażliwością rodzi obrazy bogate zarówno w ekspresję lekkości ducha, jak i głębię zapraszającą do kontemplacji tajemnicy życia.

divider_invisible

Autobiografia

Nazywam się Agnieszka Szałabska. Ukończyłam Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie w 1996r. gdzie doskonaliłam moje wrodzone zdolności artystyczne przekładania piękna na formę.

Przez parę lat pracowałam jako designer. Moja świadomość powoli budziła się uczuciem, że coś tu jest nie tak i że nie mogę żyć tak, jak żyłam dotychczas.

Głębokie pragnienie wolności zaprowadziło mnie na szamańską ceremonię Ayahuaski i doświadczenie to pokazało mi, że jestem czymś większym niż tylko osobą. Odkryłam, że jestem wieczną, bezgraniczną, wibrującą spokojem i ekstazą Miłością. Od tego momentu ujawniło się we mnie żywe i autentyczne pragnienie, aby podzielić się swoim doświadczeniem poprzez formę obrazu.  Zaczęłam tworzyć świetliste, kolorowe i przepełnione energią- wizyjne obrazy.

Moje serce pragnęło na co dzień żyć i doświadczać siebie i świata jako Miłości. Prowadzona zaufaniem do życia znalazłam siebie na spotkaniach, gdzie w ciszy odkrywałam razem z innymi ludźmi głębszą rzeczywistość naszego istnienia. Czas ten zaowocował serią obrazów “Obrazy Ciszy” i półrocznym pobytem w Indiach.

Obecny czas jest dla mnie momentem integracji przebudzonej świadomości z pięknem codzienności życia oraz wyrażaniem prawdziwej siebie i mojej autentyczności poprzez miłość w mojej twórczości, w moim życiu i poprzez interakcje z innymi istotami.

Wróżka

Bardziej intymny i poetycki tekst na temat Agnieszki i jej twórczości jest dostępny

tutaj